August 2018 3 10 Report
Jaś kupił p notesów w cenie 3 zł za sztukę, a Małgosia o 4 zeszyty mniej w cenie 2 zł za sztukę.razem zapłacili?
a) 5p-8 b)p+1 c)3p+8 d)6p-8
More Questions From This User See All

Recommend Questions



Life Enjoy

" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "

Get in touch

Social

© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.