BARDZO PILNE!!!Witam!!!DAJĘ NJLEPSZE!!!DAJĘ DUŻO PUNKTÓW,WIĘC PROSZE TO DOBRZE ZROBIĆ.JEŚLI KTOŚ ZROBI TO NA BYLE JAK ZGŁOSZĘ SPAM.PROSZĘ O OBLICZENIA. Mam taki problem otóż:muszę na poniedziałek wypełnić ćwiczenia z matematyki.Proszę o zrobienie tych zadań i dobre wypełnienie.
1.Jacek ma 154 dolary w monetach o nominale:1$,2$,5$.Monet o nominale 5$ ma o 6 więcej niż monet o nominale 1$ i 2$ razy mniej niż monet o nominale 2$.Ile monet każdego rodzaju ma Jacek.
x-?
ile jest monet 1$,ile jest monet 2$ i ile jest monet 5$.
WARTOŚĆ:..........$,............$,............$
Odpowiedź:............................................
2.Zmieszano 3 litry wody mineralnej oraz 2 litry soku pomarańczowego.Otrzymano napój,którego 1 litr kosztował 5,4zł.Ile złotych kosztował 1 litr wody,a ile 1 litr soku,jeśle 1 litr soku był o 2 zł droższy od 1 litra wody mineralnej?(tu są załączniki)
x-?
Wartość:............. ............. ............
Odpowiedź:.................................................
3.Cukiernica kosztuje o 13 zł więcej niż filiżanka.Ile kosztuje filiżanka,a ile cukiernica,skoro za dwie filiżanki zapłacono o 3 zł mniej niż za cukiernicę?
x-?
ile zapłacono za dwie filiżanki?..........
ile zapłacono za jedną cukiernicę?.........
Odpowiedź:..........................
Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POŚWIĘCONY CZAS I ZROBIENIE TEGO.POZDRAWIAM :)
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
1.
Monet 5$ - 20
Monet 2$ - 40
Monet 1$ - 20 - 6 + 14
1$ = x - 6
2$ = 2x
5$= x
154=1*(x-6)+2*x+5x
154=x-6+2x+5x
160=8x / :8
x=20
2. x- cena 1 litra wody
x + 2 - cena 1 litra soku
3x + 2(x+2) = 5,4
3x+2x+4=5,4
3x + 2x = 5,4 - 4
5x= 1,4 | : 5
x= 0,28 - cena 1 litra wody
x+2 = 0,28 + 2 = 2, 28 - cena 1 litra soku
3. Cena filiżanki: x
Cena cukiernicy: x + 13
2 * x = x + 13 - 3
2x = x + 10
x = 10
10 + 13 = 23
Cukiernica kosztuje 23 zł, a filiżanka 10 zł.
Ile zapłacono za dwie filiżanki? 2 * 10 zł= 20 zł.
Ile zapłacono za jedną cukiernicę? 23 zł * 1 = 23 zł