za 15 bułek zapłacono 9,60zł ile tzreba by było zapłacic za 10 bułek ? rozwiąz zadaniaw podobny spozób
( obok jest taka tabelka 15 bulek - 9,60, 5 bulek - 3,20, 10 b€lek 6,40)
a) w tzrech szklanakach mieści sie o,63kg maki cztery szklanki maki - ile to kilogramów mąki
jesli ktos jest w pierwszej gimnazjum to wie ,ktore to zadanie ( zadanie 22strina 32)
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
15---9,60zł
10---xzł
x=96/15=6,4
Odp: 10 bułek kosztuje 6,4zł.
-----------------------------------------------
3---0,63kg
4---xkg
x=0,63*4/3=2,52/3=0,84
Odp: 4 szklanki mąki ważą 0,84kg.
----------------------------------------------
15 bułek --------9,60
10 bułek ------x
15x=10*9,60
15x=96 //:15
x=6,40 za 10 bułek zapłacono 6,40
3 szklanki---------0,63 kg
4------x
3x=0,63*4
3x=2,52//:3
x=0,84 kg w 4 szklankach jest 0,84 kg mąki