Wielkości wprost proporcjonalne ...
zad .
Za pięc ryz papieru ksero ( 1 ryza to 500 sztuk ) zapłacono 62,50 zł. Ile ryz tego papieru można kupić za 187,50 zł? Ile złotych kosztuje 20 ryz tego papieru?
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
5 ryz papieru – 62,50 zł
62,50 zł : 5 = 12,50 zł
12,50 – cena jednej ryzy
x ryz papieru – 187,50 zł
187,50 zł : 12,50 zł = 15 (sztuk)
20 * 12,50 zł = 250 zł
(* - znak mnożenia)
Odp. Za 187,50 zł można kupić 15 ryz, a 20 ryz kosztuje 250 zł.
62.5 zł : 5 = 12,5 z -> cena 1 ryzy papieru
187,50zł : 12,5 zł = 15 ryz -> Za 187, 5zł można kupić 15 ryz papieru.
20*12.5 zł = 250 zł -> Za 20 ryz papieru trzeba zapłacić 250 zł.
Pozdrawiam i liczę na naj :)