W imieniu Ali napisz dwie kartki: do jej rodziców i do kolezanki. Ustal przedtem, czym te kartki będą się od siebie różnić. Weź pod uwagę treść i formę wypowiedzi.
Mam jeszcz zadanie z matmy Za 10 kilogramów jabłek zapłacono 37 zł. Ile trzeba zapłacić za 1,8 kg tych jabłek ??
Za 10 kilogramów jabłek zapłacono 37 zł. Ile trzeba zapłacić za 1,8 kg tych jabłek ?? Ułożymy sobie równanie, a więc: 10kg - 37zł 1,8kg - x (x dlatego bo nie wiemy ile kosztują)
I teraz: x=(1,8kg*37zł):10kg x=66,6:10 x=6,66 - cena 1,8 kg
3 votes Thanks 0
Wiola155
37zł :10kg=3,7zł 3,7zł razy 1,8 =6,66 Chyba
Za 10 kilogramów jabłek zapłacono 37 zł. Ile trzeba zapłacić za 1,8 kg tych jabłek ??
Ułożymy sobie równanie, a więc:
10kg - 37zł
1,8kg - x (x dlatego bo nie wiemy ile kosztują)
I teraz:
x=(1,8kg*37zł):10kg
x=66,6:10
x=6,66 - cena 1,8 kg
3,7zł razy 1,8 =6,66
Chyba