Samochód pana wojtka spala 8,7 litra na 100km, a litr benzyny kosztuje 3,83zł. ile pan wojtek musi wydac na benzynę aby przejechac 1000km?
Prosze o szybką odpowiec! :)
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
1litr - kosztuje 3,83zł
8,7litra - kosztuje x
A więc tak:
8,7 * 3,83 = 33,321zł czyli 33,3 zł // 8,7 * 3,83 , powieważ 1 litr kosztuje 3,83zł, a chcemy się dowidzieć ile kosztuje 8,7litra, a więc mnożymy :). I wyszło nam, że 33,3 zł wyda na 100km
33,3*10 = 333zł // 33,3 * 10 ,ponieważ 33,3zł kosztuje 100km, a jak chcemy obliczyć 1000km to mnożymy razy 10 :).
Ospowiedź: Pan Wojtek musi wydać 333zł na przejazd 1000km.
8.7l - 100 km
x l - 1000 km
87lx3,83zł=333,21 zł
Odp.Pan Wojtek musi wydać na benzynę 333,21 zł.
Liczę na naj