prosze rozwiążcie to plissssssss
Klasa III wybrała się do teatru. Dla 24 uczniów zakupiono bilety po 156 zł, a dla reszty po 220 zł. Klasa liczy 35 uczniów. Ile zapłacono za wszystkie bilety?
Fabryka obuwia dostarczyła na rynek w ciągu 6 miesięcy 4236 par obuwia męskiego, a w ciągu następnych 5 miesięcy 7060 par pantofli damskich. Ile razy mniej obuwia męskiego niż damskiego wyprodukowała fabryka w ciągu miesiąca?
Bolek sprzedał5 kgmakulatury za 40 zł i4 kgzłomu za 224 zł. Ile razy drożej płacono za1 kgzłomu niż za1 kgmakulatury?
Właściciel szklarni przygotował do wysyłki 15 kg pomidorów i 38 kg ogórków. Potem dołożył jeszcze 18 kg ogórków, a 7 kg pomidorów sprzedał na miejscu. Ile razy więcej ogórków niż pomidorów wysłał do miasta właściciel szklarni?
Kasia kupiła bochenek chleba, butelkę mleka za 67 zł i pudełko twarożku za 45 zł. Zapłaciła za wszystko 168 zł. Ile kosztował bochenek chleba?
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
1.
24*156+11*220=3744+2420=6164
ODP. Zapłacono 6164zł.
2.
4236/6=706
7060/5=1412
1412/706=2
ODP.fabryka wyprodukowała 2 razy mniej obówia męskiego niż damskiego
3.
40/5=8
224/4=56
56/8=7
ODP.za 1kg złomu zapłacono 7 razy drożej
4.
38+18=56
15-7=8
56/8=7
ODP.Wysłał 7 razy więcej ogórków niż pomidorów
5.
67+45=112
168-112=56
ODP.Bochenek kosztował 56 złotych
Liczę na naj ;p