Kilogram jagód kosztuje 12,80 zł Marysia kupiła 35 dag tych owoców. ile reszty otrzymała jeśli zapłaciła banknotem o najmniejszym dostępnym nominale prosze z obliczeniami
spokojnaanka
35dag=0,35kg 10zł - 0,35*12,80zł=10zl -4,48zł =5,52 zł reszty otrzymała
3 votes Thanks 8
roxi1900
35 dag = 35/100 kg = 7/20 kg kg jagód = 12,8 zł 35 dag = 7/20 * 12,8 = 7 * 0,64 = 4,48 zł banknot z najmniejszym nominałem = 10 zł reszta = 10 - 4,48 = 5,52 zł Odpowiedź: Marysia otrzymała 5,52 zł reszty
10zł - 0,35*12,80zł=10zl -4,48zł =5,52 zł reszty otrzymała
kg jagód = 12,8 zł
35 dag = 7/20 * 12,8 = 7 * 0,64 = 4,48 zł
banknot z najmniejszym nominałem = 10 zł
reszta = 10 - 4,48 = 5,52 zł
Odpowiedź: Marysia otrzymała 5,52 zł reszty