podręcznik matematyka z plusem kl.6
15/17
POMIDORY 8zł/kg
f) Za pomidory zapłaconao 5,60zł. Ile ważyły te pomidory?
proszę o obliczenia
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
cena 8zł/kg
wartość 5,60zł
5,60:8= 0,7kg
Pomidory ważyły 0,7kg czyli 70 dag
1kg - zł
x - 5,60zł
x = 0,7kg
Odpowiedź:
Te pomidory ważyły 0,7kg.