Ewa, Zosia i Jurek wybrali się razem do sklepu na zakupy. Ewa za 2 zeszyty i jeden kalendarz zapłaciła 33,30 zł. Zosia za 3 indentyczne zeszyty i jeden kalendarz zapłaciła 45,80 zł. Ile zapłaci Jurek za dwa takie same kalendarze i jeden zeszyt?
Proszę o dokładne obliczenia i odpowiedź. Z góry dziękuję :D
bigfarm03
45,80-33,30=12,50 zł 3·12,50=37,50 zł 45,80-37,50=8,30 zł cena zeszytu cena dwóch zeszytów cena kalendarza
2·8,30=16,60 zł 16,60+12,50=29,10 zł cena dwóch kalendarzy zakupy
cena zeszytu cena dwóch zeszytów cena kalendarza
2·8,30=16,60 zł 16,60+12,50=29,10 zł
cena dwóch kalendarzy zakupy
Odp:Jurek za zakupy zapłaci 29,10 zł.