1kg truskawek kosztuje 4,50zł,a1kg jabłek 3,50.ile trzeba zapłacić kupując1całą i jedną piątą kg truskawek i 2całei jedna druga kg jabłek zad 2 .nowa pralka kosztuje 18126 zł.przy zakupie na raty należy dopłacić0,15 tej kwoty . ile kosztuje pralka przy zakupie ratalnym
jarosa
1kg truskawek kosztuje 4,50zł,a1kg jabłek 3,50.ile trzeba zapłacić kupując1całą i jedną piątą kg truskawek i 2całei jedna druga kg jabłek 1kg - 4,50zł 1,2kg - x x=1,2kg*4,50zł/1kg=5,40zł 1kg - 3,50zł 2,5kg - y y=2,5kg*3,5zł/1kg=8,75zł x+y=5,40zł+8,75zł=14,15zł odp:14,15zł
zad 2 .nowa pralka kosztuje 18126 zł.przy zakupie na raty należy dopłacić0,15 tej kwoty . ile kosztuje pralka przy zakupie ratalnym 1 - 18126zł 1,15 - x x=1,15*18126=20844,90zł odp:20844,90zł
1kg - 4,50zł
1,2kg - x
x=1,2kg*4,50zł/1kg=5,40zł
1kg - 3,50zł
2,5kg - y
y=2,5kg*3,5zł/1kg=8,75zł
x+y=5,40zł+8,75zł=14,15zł
odp:14,15zł
zad 2 .nowa pralka kosztuje 18126 zł.przy zakupie na raty należy dopłacić0,15 tej kwoty . ile kosztuje pralka przy zakupie ratalnym
1 - 18126zł
1,15 - x
x=1,15*18126=20844,90zł
odp:20844,90zł
4,50:5=0,9
3,50:2=1,75
0,9+4,50=5,4
3,50+1,75=5,25
5,4+5,25=10,65
Odp.Za truskawki i jabłka należy zapłacić 10,65 zł.
zad 2.
18126*0,15=2718,9
18126+2718,9=20844,9
odp.Pralka przy zakupie ratalnym kosztuje 20844,9 zł.