1. Oblicz
45% liczby 80 =
15% liczby 56 =
65% liczby 90 =
86% liczby 85 =
2. Oblicz.
a) 15% liczby 75: 0,15 x 75 =
b) 28% liczby 45:
c) 36% liczby 60:
d) 52% liczby 105:
e) 68% liczby 240:
f) 27% liczby 45:
g) 88% liczby 88:
h) 116% liczby 65:
i) 25,4% liczby 25:
j) 45,5% liczby 150:
Dam najlepszą.
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2024 KUDO.TIPS - All rights reserved.
1. Oblicz :
0,45 * 80 = 36
0,15 * 56 = 8,4
0,65 * 90 = 58,5
0,86 * 85 = 73,1
2. Oblicz :
0,15 * 75 = 11,25
0,28 * 45 = 12,6
0,36 * 60 = 21,6
0,52 * 105 = 54,6
0,68 * 240 = 163,2
0,27 * 45 = 12,15
0,88 * 88 = 77,44
1,16 * 65 = 75,4
0,25 * 25 = 6,25 0,004 * 25 = 0,1 6,25 + 0,1 = 6,35
0,45 * 150 = 67,5 0,005 * 150 = 0,75 67,5 + 0,75 = 68,25
zad. 1
45% liczby 80 = 36
15% liczby 56 = 8,4
65% liczby 90 = 58,5
86% liczby 85 = 73,1
Zad. 2
15% liczby 75: 0,15 x 75 = 56,25
28% liczby 45 = 12,6
36% liczby 60 = 21,6
52% liczby 105 = 54,6
68% liczby 240 = 163,2
27% liczby 45 = 12,15
88% liczby 88 = 77,44
116% liczby 65 = 75,4
25,4% liczby 25 = 6,35
45,5% liczby 150 = 68,25