" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
2x= cena 1kg ciastek czekoladowych
3x+2×2x=3x+4x=7x=wartość zmieszanych cukierków
7x:5kg=1,4x
odp. cena 1kg mieszanki wynosiła 1,4x
2kg po 2zł
razem 5kg ciastek kosztuje 3*1zł + 2* 2 zł = 3+4=7zł za 5kg
teraz proporcja
5kg - 7zł
1kg - xzł
i na krzyż
5kg * xzł = 1kg * 7zł
xzł = 1kg * 7zł / 5kg
x=7/5zł
x=1,40