Pani Ewa kupiła sobie bluzkę,sukienkę i żakiet.Razem zapłaciła 532 zł . Sukienka kosztowała o 67 zl więcej niz bluzka , a żakiet 3 razy więcej niż bluzka. Ile kosztowała bluzka,ile sukienka , a ile żakiet?
Bluzka - 93 Sukienka-160 zł żakiet-279 zł
To są ceny,ale nie wiem jakie obliczenia Kto pomoze Błagam!
x-cena bluzy
x+67=cena sukienki
3x=cena zakietu
x+x+67+3x=532
5x=465/:5
x=93
93-cena bluzy
93+67=160cena sukienki
3*93=279=cena zakietu
x + x+67+3x = 532
5x = 532 - 67
5x = 465
x = 93
x jest cena bluzki, potem do tej ceny dodajesz 67 lub mnozysz razy 3 i wszystko wychodzi :)
pozdro :)
465 zł : 5 = 93 zł
sukienka : 93 zł + 67 zł = 160 zł
żakiet : 3 x 93 zł = 279 zł
bluzka : 93 zł