Zadanie 1. Do zrobienia sałatki potzreba 100 gramów łuskanych orzechów włoskich , 150 gramów sera pleśniowego , 125 gramów ananasa z puszki , 250 gramów kapusty pekińskiej oraz odrobiny oliwy, soli i pieprzu do smaku. Korzystając z podanych cen , ustal , ile kosztują produkty na sałatkę .
TOWAR OPAKOWANIE CENA(za opakowanie)
orzechy włoskie 200 gram 6,40 zł.
ser pleśniowy 15 dag. 4,26 zł.
ananas ( w plastrach) puszka (375 g) 2,97 zł.
kapusta pekińska 1 kg. 2,16 zł.
Prosze o całe poprawne rozwiązanie
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
Orzechy włoskie - 100 gram = 6,40 zł : 2 = 3,20 zł
Ser pleśniowy - 15 dag = 150g zatem 4,26 zł
Ananas - 125/375 = 1/3 1/3 * 2.97 = 297:300 = 0.99 zł
Kapusta pekińska - 0.25 * 2,16 = 0,54 zł
Łącznie : 3.20 + 4,26 + 0,99 + 0,54 = 7,46 + 1,53 = 8,99 zł