Zad.1 Zapisz odpowiednie równania i zgadnij ich rozwiązania. a)Spodnie kosztują y złotych,a koszula jest o 125zł tańsz i kosztuje 77zł. b)Za 2,5kg gruszek po x złotych za kilogram pani Zofia zapłaciła 12,50zł. c)Zeszyt w linię kosztuje x złotych.Zeszyt w kratkę jest o 40 groszy droższy.Za dwa zeszyty w kratkę zapłacono 3,20zł. d)Antek i Wotek kupili w prezencie dla mamy kwiaty za 7zł i broszkę za x złotych.Kosztami podzielili się po połowie.Każdy z nich zapłacił 12zł.
monswi01366
A) y=77+125 y=202 zł b) x=12,5:2,5 x=5 zl c) 3,20:2=1,60 1,6-0,4=1,2 d) 12*2=24 24-7=17
y=77+125
y=202 zł
b)
x=12,5:2,5
x=5 zl
c)
3,20:2=1,60
1,6-0,4=1,2
d)
12*2=24
24-7=17