August 2018 1 11 Report
Zad. 2 Pucharki lodów i jeden w waflu kosztują 19 zł a 1 pucharek lodów kosztuje o 5 zł więcej on loda w waflu.Ile kosztuję pucharek a ile wafel lodów ?


Trzeba napisać układ równań i rozwiązać je metodą podstawiania.
0.0
0 głosów
0 głosów
Oceń!
Oceń!
jasiek3001
X-pucharek lodów
y-lod w waflu

2x + y=19zł
x-y=5zł
y+5=x
2(y+5) + y=19zł
2y+10zł+y=19
3y+10zł=19/-10
3y=9zł
y=3zł
x=y+5
x=3+5
x=8

0.0
0 głosów
0 głosów
Oceń!
Oceń!
Najlepsza Odpowiedź!
siwusek102
Pucharek lodów x=y+5
lody w waflu y

x=y+5
2x+y=19 zł
2(y+5)+y=19
2y+10+y=19
3y=19-10
3y=9
y=9/3
y=3zł
x=y+5=3+5=8zł

Pucharek lodów x=y+5=3+5=8zł
lody w waflu y=3 zł
Spr.
2x+y=2*8+3=16+3=19 zł.
Odp.
Pucharek lodów kosztował 8 zł, a lody w waflu 3 zł.
pozdrawiam:)

5.0
1 głos
1 głos
Oceń!
Oceń!
Reklama
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Brainly!
Masz problem ?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci