zad 1- zosia kupiła 4kg suszu z jabłek,3 kg suszu ze sliwek,2kg suszu z wisni .kilogram suszu z jabłek kosztował 5zł ze sliwek 9zł a z wisni 12. zosia zmieszała kupiony susz z jabłek z suszem ze sliwek .ile kosztował ja 1 kg mieszanki .
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
szusz z jabłek 4*5=20 zł
ze sliwek 3*9=27zł
z wisni 2*12=24 zł
20+27+47 złotych chyba tak!
Jabłka
4*5=20zl
Śliwki
3*9=27zł
Wiśnie
2*12=24
w sumie mieszanka
ważyła 9kg
kosztowała 71zł
71:9=7,89gr.