Zad 1 Plecak waży 1,9 kg, a piórnik 0,156 kg. Ile ważą razem plecak i piórnik? Zad.2 Jacek wraz z plecakiem waży 46,6 kg, a jego plecak 3,76 kg. Ile waży Jacek? Zad.3 Kartonik soku w sklepie osiedlowym kosztuje 1,20 zł, a w supersamie 1,08 zł. Bartek wypija codziennie 2 soki. Ile zaoszczędzi przez miesiąc (30 dni), jeżeli będzie kupował soki w supersamie? 4. Bilet normalny komunikacji miejskiej kosztuje 2,80zł, a ulgowy jest o połowę tańszy. Ile trzeba zapłacić za 2 bilety normalne i 5 ulgowych? Jeżeli już ktoś się podejmie to niech będą też obliczenia i odpowiedzi. Z góry dziękuję;-*
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2024 KUDO.TIPS - All rights reserved.
1.
1,9kg+0,156kg=2,056kg
Odp:Razem ważą 2,056kg
2.
46,6kg-3,76kg=42,84kg
Odp:Jacek waży 42,84kg
3.
1,20zł*2=2,40zł 2,40zł*30=72zł tyle w osiedlowym przez miesiąc będzie płacił
1,08zł*2=2,16zł 2,16zł*30=64,80zł tyle w supersamie przez miesiąc będzie płacił
72zł-64,80zł=7,20zł tyle zaoszczędzi
Odp: Zaoszczędzi 7,20zł
4.
2,80zł:2=1,40zł tyle ulgowy
2,80zł*2=5,60zł
1,40zł*5=7zł
5,60zł+7zł=12,60zł
Odp Trzeba będzie zapłacić 12,60zł.
1. 1,9+ 0,156= 2,056 kg
odp. plecak i piórnik waza razem 2,056 kg
2. 46,6kg- 3,76= 42,84 kg
odp. jacek wazy 42,84 kg
3. 1,20*2= 2,40 zł
1,08*2= 2.16 zł
2,40*30= 72 zł
2,16*30= 64,8 zł
72-64,8= 7,20 zł
odp. bartek zaoszczedzi 7,20 zł
4. 2,80/2= 1,40 zł
2,80*2+ 1,40*5= 12,60 zł
odp. trzeba zaplacic 12,60 zł