Za 5 kg jabłek i 5 kg gruszek Kasia zapłaciła 31,50 zł. gdyby kupiła o 2 kg więcej gruszek zapłaciłaby 42,50 zł. Ola kupiła po 2 kg tych samych jabłek i gruszek. ile zaplacila z zakupy?
Galaretkowy
X-cena kg jablek y- cena kg gruszek 5x+5y=31.5 5x+7y=42.5 2y=11 y=5.5 5x+5*5.5=31.5 5x+27.5=31.5 5x=4 x=0.8 2x+2y=11+1.6=12.6 Ola zaplacila za zakupy 12.6zl
y- cena kg gruszek
5x+5y=31.5
5x+7y=42.5
2y=11
y=5.5
5x+5*5.5=31.5
5x+27.5=31.5
5x=4
x=0.8
2x+2y=11+1.6=12.6
Ola zaplacila za zakupy 12.6zl