ZA 3 OŁÓWKI KAŻDY PO 2 , 20 ZŁ I 4 ZESZYTY MICHAŁ ZAPLACIŁ 17 ZŁ WSKAŻ PRAWDZIWE ZDANIE . A ZESZYT BYŁ TAŃSZY OD OŁÓWKA B JEDEN OŁÓWEK BYŁ TAŃSZY O 40 GR OD ZESZYTU C JEDEN OŁÓWEK BYŁ DROŻSZY O 40 GR OD ZESZYTU D MICHAŁ ZA JEDEN ZESZYT ZAPŁACIL 14 , 80 ZŁ
julitadubczak
Trzy ołówki=3*2,20zł=6,60zł 17zł-6,60zł=10,40zzł=cena czterech zeszytów jeden zeszyt=10,40:4=2,60zł odpowiedź B ołowek był tańszy od zeszytu o 40gr
spr 3*2,2+4*2,6=17 6,6+10,40=17 17=17 A ZESZYT BYŁ TAŃSZY OD OŁÓWKA B JEDEN OŁÓWEK BYŁ TAŃSZY O 40 GR OD ZESZYTU C JEDEN OŁÓWEK BYŁ DROŻSZY O 40 GR OD ZESZYTU D MICHAŁ ZA JEDEN ZESZYT ZAPŁACIL 14 , 80 ZŁ
17zł-6,60zł=10,40zzł=cena czterech zeszytów
jeden zeszyt=10,40:4=2,60zł
odpowiedź B ołowek był tańszy od zeszytu o 40gr
6,60+4x=17
4x= 17-6,6
4x=10,40/:4
x=2,6zł zł
zeszyt kosztował 2,6zł
spr 3*2,2+4*2,6=17
6,6+10,40=17
17=17
A ZESZYT BYŁ TAŃSZY OD OŁÓWKA
B JEDEN OŁÓWEK BYŁ TAŃSZY O 40 GR OD ZESZYTU
C JEDEN OŁÓWEK BYŁ DROŻSZY O 40 GR OD ZESZYTU
D MICHAŁ ZA JEDEN ZESZYT ZAPŁACIL 14 , 80 ZŁ