Wojtek miał 60 zł. Kupił 5 ozdobnych kartonowych pudełek po 6 zł , a za resztę pieniędzy kupił 6 maskotek. Ile kosztowała jedna maskotka ? Napisz obliczenia w jednym zapisie
wronkaweroka
(60zł-[5*6]):6=(60-30):6=30:6=5 Odpowiedź : Jedna maskotka kosztowała 5 zł
2 votes Thanks 8
Niewieszktoto
5*6zł=30zł 60zł-30zł=30zł 30zł/6=5 Jedna maskotka kosztowała 5zł
60zł-30zł=30zł
30zł/6=5
Jedna maskotka kosztowała 5zł