Sok w cukierni kosztuje tyle samo co 4 drożdżówki. Za 2 soki i 5 drożdżówek mama zapłaciła 26 zł. Ile kosztował sok, a ile drożdżówka? Uzupełnij rozwiązanie zadania. 26 zł : (2 x __ +__) = 26 zł : __ = __ zł <-- to jest cena_______ __ zł x __ = __ zł <-- to jest cena_______ Odp._________________________________________________
y - drożdżówka
x= 4y
26 zł = (2 x 4y + 5y) = 13y
13y = 26 zł
y = 2 zł
x = 8 zł
y = 2 zł