Sklep sportowy oferuje skarpety narciarskie w cenie 36 zł za pare . w okresie wyprzedaży można skorzystać z dwóch odrębnych ofert: promocji duet: "przy zakupie 2 par skarpet cenę każdej z nich obnizamy o 25% " i promocja sextet "przy zakupie 6 par skarpet zaplacisz tyle co za 3 pary" a) ile kosztuje jedna para skarpet przy zakupie w promocji sextet? A) 9zl B) 18 zł C) 24 zł D) 27zl b) o ile % nizsza jest jest cena pary skarper w przypadku zakupu 6 par w promocji sextet? A) o 30% B) o 40% C) o 50% D) o 60%
ivon
A) 3*36zł=108zł-cena 3 par 108zł:6=18zł-cena za 1 parę w promocji sextet czyli odp.B)18zł
b) 36zł-18zł=18zł-różnica (18zł:36zł)*100%=0,5*100%=50% czyli odp.c) o 50%
3*36zł=108zł-cena 3 par
108zł:6=18zł-cena za 1 parę w promocji sextet
czyli odp.B)18zł
b)
36zł-18zł=18zł-różnica
(18zł:36zł)*100%=0,5*100%=50%
czyli odp.c) o 50%
(36 zł * 3) : 6 =
= 108 zł : 6 =
= 18 zł
Prawidłowa odpowiedź --> B
b)
36 zł - 18 zł
----------------------- * 100% =
36 zł
"""" 18 zł
= ------------- * 100% =
""""" 36 zł
"""" 1
= --------- * 100%
""""" 2
= 50 %
100% - 50 % = 50%
Prawidłowa odpowiedź --> C