Rodzice zapłacili 29,75 zł za palmę.Kupują również 4 pudełka pisanek do dekoracji domu. Płacą za wszystko banknotem stuzłotowym i idą do cukierni. 1.Ile sztuk pisanek kupili? 2. Ile kosztowały pisanki? 4.Jaki procent wszystkich pisanek stanowiły pisanki w kratkę? 5. Jaką część wszystkich pisanek stanowiły pisanki kaszubskie? PISANKI KASZUBSKIE - 10 szt- 19 zł PISANKI ŁOWIECKIE- 8 szt - 16 zł PISANKI CZERWONE -6 szt - 18 zł PISANKI W KRATKĘ - 6 szt - 12 zł
Olkaa01
29,75 + 19 + 16 + 18 + 12 = 94,75 (zł) // 100 - 94,75 = 5,25 (zł) 1. kupili 30 szt. pisanek 2. pisanki kosztowały 65 zł 3. eee gdzie jest podpunkt 3 ? nie ważne 4. pisanki w kratkę stanowiły 1/5 wszystkich pisanek 5. pisanki kaszubskie stanowiły 1/3 wszystkich pisanek ;)
1. kupili 30 szt. pisanek
2. pisanki kosztowały 65 zł
3. eee gdzie jest podpunkt 3 ? nie ważne
4. pisanki w kratkę stanowiły 1/5 wszystkich pisanek
5. pisanki kaszubskie stanowiły 1/3 wszystkich pisanek ;)
Wesołych świąt ^^ ;)
2. 65 zł
4. 20%
5. ⅓