Przetwórnia owoców sprzedaje soki w opakowaniach kartonowych w cenie 2,40 zł za litr. W akcji promocyjnej zwiększono pojemność pakowania o 20%, zwiększając jednocześnie cenę o 10%. Ile kosztuje litr soku w promocji.
Odpowiedź poprawna to {2,20}
Proszę o obliczenia.
Daje naj :)
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
2,4-1,l
2,4*110% = 2,64
1,2l= 2,64 /:1,2
1l=2,2 zl
2,40 - 100%
x - 110%
x=2,64 zł
2,64 zł - 1,2l
y - 1l
y= 2,2 zł