Pomocyyyy!!! Wybierając sie na wycieczke, Marcin kupi 0,6 kg jabek po 2,35 zł za kilogram, 141 kg gruszek po 3,40 zł za kilogram i80dag mandarynek. a) Ile wayy te zakupy? b) Ile kosztowały kupione przez Marcina jabka, a ile gruszki? c) Za swoje zakupy Marcin zapacił łącznie 9,54 z. Ile kosztowa kilogram mandarynek?
Prosze o wszystkie obliczenia! I z góry dziękuje :3
smerfetka70
A) 0,6kg + 1,41kg + 0,8kg (bo 80dag to 0,8kg) = 2,81kg b) 0,6kg x 2,35zł = 1,41zł jabłka, 1,41kg x 3,4zł = 4,79 zł c) 9,54zł - 1,41zł (za jabłka) - 4,79 (za gruszki) = 3,34 zł zapłacił za mandarynki
80 dag - 3,34zł 100dag (czyli 1kg) - x x= 3,34 razy 100 podzielić na 80 = 4,17 zł kosztował 1kg mandarynek
2 votes Thanks 1
Madzia18902
0,6kg+1,41kg+0,8kg = 2,81kg a) Marcina zakupy wazyły 2,81kg. b) 0,6*2,35=1,41 zł - jabłka 1,41*3,40=4,79zł Odp: Jabłka kosztowały 1,41zł, gruszki 4,79zł c) 9,54-4,79=4,75zł - zapłacił tyle za mandarynki 0,60kg - 4,75 1kg-x x=7,92=7,91(666) - tyle kosztuje kg mandarynek
b) 0,6kg x 2,35zł = 1,41zł jabłka, 1,41kg x 3,4zł = 4,79 zł
c) 9,54zł - 1,41zł (za jabłka) - 4,79 (za gruszki) = 3,34 zł zapłacił za mandarynki
80 dag - 3,34zł
100dag (czyli 1kg) - x
x= 3,34 razy 100 podzielić na 80 = 4,17 zł kosztował 1kg mandarynek
a) Marcina zakupy wazyły 2,81kg.
b)
0,6*2,35=1,41 zł - jabłka
1,41*3,40=4,79zł
Odp: Jabłka kosztowały 1,41zł, gruszki 4,79zł
c)
9,54-4,79=4,75zł - zapłacił tyle za mandarynki
0,60kg - 4,75
1kg-x
x=7,92=7,91(666) - tyle kosztuje kg mandarynek