pani jola kupiła dwa rodzaje cukierków: 2 kg cukierków czekoladowych w cenie 26,30 zł za kilogram oraz 2,5 kg cukierków "raczki" w cenie 12,80 zł za kilogram. Następnie wymieszała zakupione cukierki. Jaka była cena 1 kg tej mieszanki?
POTRZEBNE NA ZARAZ ! ! !
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
2*26,3+2,5*12,8=52,6+32=84,6 zł
84,6 zł - 2+2,5 kg
x zł - 1 kg
x=1*84,6/4,5
x=18,8 zł
26.30 zł + 12.80 zł = 39.10 zł
39.10 zł / 2 = 19.55 zł
Odp.: Cena kilogramu tej mieszanki wynosiła 19.55 zł.