Pan rafal pracuje w odległosci15 km od domu i dojeżdza do pracy samochodem. Jego samochud spala 6,5 litra na 100 km.Litr benzyny kosztuje 4,60. W majubyło20 dni roboczych.ile kocztowaly pana rafała dojazdy do pracy
Buldusiowy
30 km w jeden dien. 6,5:100=0,065 na jeden km. 0,065x30=1,95 na jeden dzien. 1,95x20=39 39x4,60=179,40 dojazdy do pracy kosztowaly go 179,40zł jeśli jeszcze musial dojechac do domu chyba ze tylko do pracy to zaplaci 89,70zl :)
1,95x20=39 39x4,60=179,40
dojazdy do pracy kosztowaly go 179,40zł jeśli jeszcze musial dojechac do domu chyba ze tylko do pracy to zaplaci 89,70zl :)