Pan Leszek kupil 0,75kg gruszek po 3,40 za 1kg oraz ananasa.płacił banknotem 20 złotowym i otrzymał 8,75zł reszty.ile kosztował ananas?
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
1 kg = 3.40
0.75 = x
1 * x = 3.40 * 0.75
x = 3.40 * 0.75
x = 2.55 złotych
8.75 + 2.55 = 11.30
Odpowiedź - ananas kosztował 8.30 zł