Olek zapłacił 5,75żł za 2,5kg jabłek.Iza kupiła 3,2kg innych jabłek i zapłaciła 7,20zł. które jabłka miały wyższą cene za kg?
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
Olek zapłacił 5,75 zł za 2,5 kg jabłek.Iza kupiła 3,2 kg innych jabłek i zapłaciła 7,20zł.Które jabłka miały eyższą cenę?
Cena pierwszych jabłek:
5,75zł:2,5kg=2,3zł/kg
Cena drugich jabłek
7,20zł:3,2kg=2,25zł/kg
Odp: Wyższą cenę miały jabłka zakupione przez Olka.