nazwa produktu masa produktu cena 1 kg prosutku (bez podatku podatku VAT)
-zółty ser -20 dag -20 zł
-biały ser -30 dag -12 zł
-szynka -15 dag -24 zł
-ryba -1,25kg - 19 zł
zad 1.
oblicz wartość zakupów Kacpra,pamiętająć o podatku VAT w wyskości 22% .Zapisz obliczenia i pamiętaj,że cenypodaje sie w zaokrągleniu do 0,01zł.
zad 2.
olicz ,jaki procent watrości zakoupów KAcpra stanowi watrosć kupionej ryby . Podaj odpowiedż w zaokrągleniu do jednosci , Zapisz obliczenia
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2024 KUDO.TIPS - All rights reserved.
Zadanie 1.
20 zł-100%
x-22%
100x=440 /100
x=4,40
20+4,40=24,40 <-- cena za 1kg żółtego sera z VAT-em
100%-24,4
20-x
100x=488
x=4,88<-- cena za 20 dag żółtego sera
12zł-100%
x-22%
100x=264
x=2,64
12+2,64=14,65<--cena za 1 kg białego sera z VAT-em
100%-14,65
30-x
100x=439,5
x=4,39<--cena a 30 dag białego sera
100%-24
22%-x
100x=528
x=5,28
24+5,28=29,58<--cena za 1kg szynki z VAT-em
100%-29,58
15-x
100x=443,7
x=4,43<--cena za 15 dag szynki
100%-19 zł
22%-x
100x=418
x=4,18
19+4,18=23,18<cena za 1 kg ryby z VAT-em
100%-23,18
1000x-x
100x=2318
x=23,18
100%-23,18
0,25-x
x=5,79
23,18+5,79=28,97<--cena za 1,25 kg ryby.
28,97+4,43+4,39+4,88=42,67<--tyle Kacper zapłaci za swoje zakupy.
Zadanie 2.
42,67-100%
28,97-x
42,67x=2897
x= 67,89...
X w przybliżeniu wynosi 68%.