Na dzisiaj proszę !!!!!!!!!!!
Kasia kupiła 2 zeszyty po k zł, 3 bloki i długopis za 8,25 zł. Cena 1 bloku była o 2 zł niższa od ceny 1 zeszytu. kTÓRE WYRAŻENIE opisuje , ile pieniędzy wydała Kasia:
a)5k+2,25
b)2k+3k-2+8,25
c)5k-8,25
d)5k+6,25
i dlaczego
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
k-cena jednego zeszytu
b-cena jednego bloku
Kasia zapłaciła 2k+3b+8,25
b=k-2, teraz podstawiamy do naszego równia
2k+3(k-2)+8,25=2k+3k-6+8,25=5k+2,25
Zatem poprawna jest odp a.