Mam zadanie z matmy.
Nie wiem czy dobrze robię więc proszę o rozwiązania :
a) Dziewczynki chcą kupić 25 dag cukierków.
1kg kosztuje 12,40 zł.
Ile zapłacą za 25 dag ?
b) Cukierki x są droższe o 25% od cukierków 12,40 zł za 1kg
Ile kosztuje 1 kg tych cukierków ?
Proszę o odpowiedzi, najlepiej z rozpisanym równaniem :)
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
25/100 x 12,40 = 3,1
25dag cukierków kosztuje 3 zł i 10 gr.
125% z 12,40 = 125/100 x 12,40= 15,5
Kilogram tych cukierków kosztuje 15zł i 50 gr. ; ]