Kupując 2 kg bananów po 2,20 zł i 3 litry napoju w cenie 1,40 zł za 1 litr. Ile reszty z 10 zł wyda kasjerka ? Ile co najmniej monet musi wydać ? ŚLICZNIE DZIĘKUJE
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
10zł-(2*2,20zł+3*1,40zł)=10zł-(4,40zł+4,20zł)=10zł-8,60zł=1,40zł;reszta
1,40zł; 1zł, 20gr, 20gr(3 monety)
2,20 zł * 2 kg = 4,40 zł
1,40 * 3 l = 4,20
10 - (4,40 + 4,20) = 10 - 8, 60 = 1,40 zł
1, 40 zł - 1 zł, 20 gr, 20 gr
Odp. Kasjerka wyda 1,40 zł. Musi wydać conajmniej 3 monety.
Liczę na naj :)