kilogram mleczka pszczelnego kosztuje 120$, a 1$ =2,85 zł.ile złotych trzeba zapłacić za 20 dag tego mleczka ?
120$:5=24$=0.2kg=20dag
24$*2.85zł=68.4zł
Trzeba zapłacić 68.4zł za 20 dag tego mleczka
1 kg=120$
1$=2,85
1 kg=120*2,85=342 zł =tyle zł kosztuje 1 kg
20 dag=0,2kg
0,2*342=68,40 zł
odp
trzeba zapłacic 68,4 zł
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
120$:5=24$=0.2kg=20dag
24$*2.85zł=68.4zł
Trzeba zapłacić 68.4zł za 20 dag tego mleczka
1 kg=120$
1$=2,85
1 kg=120*2,85=342 zł =tyle zł kosztuje 1 kg
20 dag=0,2kg
0,2*342=68,40 zł
odp
trzeba zapłacic 68,4 zł