przywieziono 15kg jabłek po 2,40/kg 20kg gruszek 3,70/kg 25kg bananow 4,45/kg 10 kg pomaranczy po 3,95/kg przygotowano 500zl do zaplacenia oblisz ile kosztowal towar i sprawdz ile mozna kupic winogrna za reszte jezeli kg winogrona kosztuje 6,99/kg
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
(15·2,4zł + 20·3,7zł + 25·4,45 zł + 10·3,95 zł)= 260,75
500-260,75= 239,25 zł
239,25zł : 6,99/kg = w przybliżeniu 34 kg winogron można jeszcze kupić
Jabłka: 15 * 2,40zł = 36zł
Gruszki: 20 * 3,70zł = 74zł
Banany: 25 * 4,45zł = 111,25zł
Pomarańcze:10 * 3,95zł = 39,50zł
Razem: 36zł+74zł+111,25zł+39,50zł = 260,75zł
500zł - 260,75zł = 239,25zł - tyle zostało po zapłaceniu
239,75 : 6,99zł = 34,22 (w przybliżeniu 34)
Odp.Trzeba było zapłacić 260,75zł, a za reszte można kupić 34kg winogrona.
Mam nadzieję, że pomogłem. Licze na naj. ;) Z góry dziękuje ;D