Informacje do zadania:
Pani Róża kupiła bukiet złożony z 18 róż w ktorym dodatki (wstążka roślina ozdobna) kosztowala 12 zl. Za caly bukiet pani Roza zaplacila 138 zl.
Zadanie.Oblicz z ilu roz skladalby sie bukiet za 138 zl jezeli kazda roz byla o zlotowke tansza???
Zad.2 Na pomalowanie 1 m2 podlogi zuzywa sie cwierc litr farby.Oblicz z ilu pieciolitrowych puszek farby trzeba kupic na pomalowanie okraglej sceny o srednicy 20 m
Z gory dziekuje
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
dodatki= 12 zł
koszt bukietu= 138 zł
18 róż kosztuje= 138zł-12zł= 126zł
1 róża kosztuje= 126zł/ 18= 7zł
1. 1 róża kosztuje= 7zł-1zł= 6zł
~Odejmujemy od całości wartości bukiertu, koszt dodatków
138 zł- 12 zł (dodatki)= 126 zł ( zostaje na róże)
~Dzielimy ilośc pieniezy, która zostaje na róże przez wartośc 1 sztuki.
126 zł/ 7zł= 21
Odp. Jeżeli jedna róża kosztowałaby 6 zł, to w bukiecie znajdowałoby się 21 róż
2. P=Π*r2
r= 20m/2= 10m
P=3,14 *100m2
P= 314 m2
1m2--- 0,25l
314m2--x
x= 314m2* 0,25l ?1m2 = 78,5 l
78,5 l/5 l= 15,7~ 16 puszek 5-io litrowych