ile gramów wody a ile gramów alkocholu etylowego nalęży zmieszać ze sobą aby otrzymać 500groztworu 12%.PROSZĘ NAPISZCIE MI TO TERAZ.
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
Cp = (ms/mr) * 100%
Cp - stężenie % - mówi nam ile jest sub w roztworze
ms - masa substancji
mr - masa roztworu
mr = ms + m wody
dane:
mr = 500g
Cp = 12%
12g sub -------- 100g r-ru
x g sub --------- 500g r-ru
x = 60g sub
mr = ms + m wody
500g = 60g + m wody
500g - 60g = m wody
440g = m wody
Odp: Potrzebne jest 440g wody i 60g etanolu