ie kosztuje 1kg kazdego z wymienionych towarów jagody 2zł za 100g wegiel 370 za 1 t itd
Jagody
2zł - 100g=0,1kg
x - 1kg
x=20zł
Odp. Kilogram jagód kosztuje 20 złotych.
Węgiel
370zł - 1t=1000kg
x=0,37zł
Odp. Kilogram węgla kosztuje 37 groszy.
Jagody:
2zł------100g
X---------1000kg
X=2zł*100g/1000g=200/1000=0,2
węgiel:
370zl-------1t
X------------1000kg
X=370*1000kg/1t=370000/1t=370zl
CHyba tak;)
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
Jagody
2zł - 100g=0,1kg
x - 1kg
x=20zł
Odp. Kilogram jagód kosztuje 20 złotych.
Węgiel
370zł - 1t=1000kg
x - 1kg
x=0,37zł
Odp. Kilogram węgla kosztuje 37 groszy.
Jagody:
2zł------100g
X---------1000kg
X=2zł*100g/1000g=200/1000=0,2
węgiel:
370zl-------1t
X------------1000kg
X=370*1000kg/1t=370000/1t=370zl
CHyba tak;)