Cena za kg gruszek jest o 75% wyzsza od kg jablek.Za 5kg jablek i 2kg gruszek zaplacono 17zl.Ile kosztowal kg jablek?
x---->cena 1kg jabłek
1,75x---->cena 1kg gruszek
5x+2*175x=17
5x+3,5x=17
8,5x=17|:8,5
x=2zł<----cena 1kg jabłek
x- cena 1 kg jabłek
x+75%x - cena 1 kg gruszek
5x+2(x+0,75x)=17 zł
5x+2x+1,5x=17
8,5x=17/: 8,5
x=2 zł
2+0,75*2=3,5 kg
Odp: 1 kg jabłek kosztował 2 zł.
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
x---->cena 1kg jabłek
1,75x---->cena 1kg gruszek
5x+2*175x=17
5x+3,5x=17
8,5x=17|:8,5
x=2zł<----cena 1kg jabłek
x- cena 1 kg jabłek
x+75%x - cena 1 kg gruszek
5x+2(x+0,75x)=17 zł
5x+2x+1,5x=17
8,5x=17/: 8,5
x=2 zł
2+0,75*2=3,5 kg
Odp: 1 kg jabłek kosztował 2 zł.