Basia kupiła 3kg jabłłek w cenie x zł za kilogram, 0,5 kg śliwek w cenie y zł za kilogram i z bananów w cenie 1.25zł za sztuke. a) zapisz w postaci wyrażenia algebraicznego ile kosztowały owoce............... b)oblicz koszt zakupów dla x=2.50 y= 3.20 i z =3.