trafka
A.) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł.Ile kosztuje 0,75 kg bananów? 1 kg = 4,20 0,75 * 4,20 = 3,15 0,75 kg bananów kosztuje 3 zł i 15 groszy
b.) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki? 0,35x = 9,94 /:0,35 x = 28,40 Kilogram szynki kosztuje 28 zł i 40 groszy
8 votes Thanks 6
Jot19
A) 1 kg = 4,20 zł 0,75 kg = x zł 1*x = 4,20 * 0,75 x = 3,15 zł
b) 0,35 kg = 9,94 zł 1 kg = x zł 0,35 * x = 9,94 * 1 x = 28,4 zł
4,20 * 0,75 = 3,15
2.
0,35 - 9,94
1 - x
x = 28,4
1 kg = 4,20
0,75 * 4,20 = 3,15
0,75 kg bananów kosztuje 3 zł i 15 groszy
b.) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki?
0,35x = 9,94 /:0,35
x = 28,40
Kilogram szynki kosztuje 28 zł i 40 groszy
1 kg = 4,20 zł
0,75 kg = x zł
1*x = 4,20 * 0,75
x = 3,15 zł
b)
0,35 kg = 9,94 zł
1 kg = x zł
0,35 * x = 9,94 * 1
x = 28,4 zł