Wieża stereo kosztuje 1500 złoty,a przy zakupach ratalnych o 1/4 więcej.Tata Jacka chce ją spłacić w ciągu roku.Ile będzie wynosiła miesięczna rata?
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
1500 - koszt wieży
1/4 * 1500 - o tyle wzrośnie cena wieży
1/4 * 1500 = 375
1500 + 375 = 1875 - tyle będzie kosztować wieża przy zakupach na raty
1875 : 12 = 156,25 czyli jedna rata będzie kosztować 156 zł i 25 gr
1/4 * 1 500zł = 375zł ---- o tyle zł jest droższe przy zakupie ratalnym
1 500zł + 375zł = 1 875zł ---- tyle kosztuje przy zakupie ratalnym
1 875zł : 12 = 156,25zł ----- odpowiedź