Hej mam zadania do rozwiązania pomożecie ??PROSZĘ to sa ułamku 1.kg sera kosztuje 15,50 zł.ile kosztuje 1 i 3/4 (jedna cała i trzy czwarte)kg sera 2.2/5 kg szynki kosztuje 9,80 zł.ile kosztuje kg tej szynki 3.1,25 jabłek kosztuje 2.10 ile kosztuje kg jabłek 4.1kg winogron kosztuje 9,80 ile kosztuje 2 1/2 ( dwie całe i jedna druga)kg 5.5 kg ziemniaków kosztuje 6,20zł ile kosztuje kg ziemniaków 6.1 1/5 (jedna cała i jedna piąta )pomarańczy kosztuje 4,80 zł. ile kosztuje kg pomarańczy ?? 7.rajd rowerowy liczył 90 km i składał się z 3 etapów . 1 etap stanowił 2/5 (dwie piąte)całej trasy a drugi 1/3 (jedna trzecia)całej trasy .jaka była długosć kolejnych etapów tego rajdy ?? Jaką cześcią całej trasy był 3 etap ??
prosze zróbcie kilka nie muszą być wszystkie tylko te które umiecie prosze!
1i3/4-x
x=ok.27zł
2)0,4kg-9,80zł
1kg-x
x=24,5zł
3)1,25kg-2,10zł
1kg-x
x=1,68zł
4)1kg-9,80zł
2,5kg-x
x=24,5zł
5)5kg-6,20zł
1kg-x
x=1,24zł
6)1,20kg-4,80zł
1kg-x
x=4zł
7)
I etap= 2/5*90=36km
IIetap= 1/3*90=30km
IIIetap=90-66=24km=4/15 całej trasy