ZAD 5.Ser kosztuje 18,40zł za 1 kg.Oblicz, ile kosztuje.(utrudnienie nie można dzielić czeba mnożyć)
a)pół kilograma sera.
b)ćwierć kilograma sera.
c)10dag sera
d)3/4 kg sera
e)1cała i 1/2kg sera
f)1,05 kg sera
DAJE NAJ :) DZIĘKUJE ZA POPRAWNE ODPOWIEDZI
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
a)pol kg= 18,40zl * 0,5 = 9,20 zł
b)18,40zł * 0,25 = 4,60 zł
c)18,40 zł * 0,10= 1,84zł
d)18,40zł * 0,75= 13,80 zł
e)18,40zł * 1,5 = 27,60zł
f)18,40zł * 1,05=19,32 zł