1 zł to koszt gumy do żucia a 3 zł to koszt czekolady
Szczegółowe wyjaśnienie:
0 votes Thanks 0
jotka12
Oznaczymy jako x cenę czekolady ,a jako y cenę gumy 2x=6y {x=3y {4x+9y=21 4*3y+9y=21 12y+9y=21 21y=21 y=1 zł kosztuje guma x=3*1 x=3 zł tyle kosztuje jedna czekolada
Odpowiedź:
1 zł to koszt gumy do żucia a 3 zł to koszt czekolady
Szczegółowe wyjaśnienie:
2x=6y
{x=3y
{4x+9y=21
4*3y+9y=21
12y+9y=21
21y=21
y=1 zł kosztuje guma
x=3*1
x=3 zł tyle kosztuje jedna czekolada