W ciągu miesiąca kot zużywa 10 litrów żwirku do kuwety.Ile wydamy na żwirek w ciągu roku.Podaj odpowiedź dla każdego z przedstawionych opcji i wskaż które najbardziej opłaca się kupować.
a)Żwirek Mruczek : 15 zł/8 l b)Żwirek Puszek : 18 zł/10 l c)Żwirek Kicia 28 zł/15l Proszę o pomoc !
rocznie potrzeba 120 l żwirku
a) 120l /8l = 15 - liczba opakowań
15* 15zł = 225zł
b) 120l / 10l = 12 opakowań
15* 18zł =216 zł
c)120l /15l = 8 opakowań
8* 28zł = 224 zł
Najbardziej opłaca się żwirek Puszek