Kasia, Basia, Ewa i Marysia kupiły 1,5 kg truskawek, 6 butelek wody mineralnej oraz 30 dag wafelków. Wydatkami podzieliły się po równo. Ile pieniędzy wydała każda z nich ? Zapisz obliczenia. truskawki- 4,50 zł /kg woda mineralna 1,20 zł/szt wafelki- 1,95 zł/100g
Truskawki: 4,50zł : 2 = 2,25zł ( 0,5kg truskawek )
4,50zł + 2,25zł = 6,75zł ( 1,5kg truskawek )
Woda: 1,20zł * 6 = 7,20zł
Wafelki: 1dag = 10g.
30dag = 300g.
1,95zł * 3 = 5,85zł
6,75zł + 7,20zł + 5,85zł = 19,80zł.
19,80zł : 4 = 4,95zł
Odp: Każda z nich wydała 4,95 złotych.
Licze na naj! :)