Siła parcia działająca na dno naczynia o polu 40 cm 2 wynosi 5,75 N Jakie Ciśnienie jest wywierane przez ciecz na dno naczynia ?
Oblicz siłę parcia działającą na dno naczynia o polu powierzchni 20 cm 2 jeśli ciśnienie wywierane na dno wynosi 600 Pa
" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "
© Copyright 2013 - 2025 KUDO.TIPS - All rights reserved.
1) s = 40 cm² = 0,0040 m²
F = 5,75 N
p = F/s
p = 5,75 N/0,0040m²
p = 1437,5 Pa
2) s=20 cm² = 0,0020 m²
p=600 Pa
p=F/s
F=p*s
F=600*0,0020
F=1,2N